שאלות ותשובות

 

שאלות ותשובות

כדאי לדעת על פיקו

למי מיועד פיקו?
פיקו הינו אקדח גז פלפל, מיכל התזה ייחודי המרסס סילון גז פלפל עם טווח פגיעה רחב, המיועד לגברים ונשים כאחד, נערים ונערות מגיל 13 ומעלה, וכל מי שמעוניין לשמור על ביטחונו האישי, מומלץ לצייד את כל המשפחה לשמירה על הביטחון האישי
מאיזה גיל אפשר לשאת את פיקו, והאם צריך רישיון?
אפשר לשאת את פיקו החל מגיל 13 ומעלה, לא ,אין צורך ברישיון, אנו מצרפים אישור ממשטרת ישראל המתיר לשאת את פיקו.
האם מותר להסתובב עם פיקו בכל מקום?
כן. מצורף גם אישור ממשטרת ישראל
במה שונה בקבוקון גז פלפל בהשוואה לאקדח פלפל של פיקו?
בטיחות – אקדח הפלפל של פיקו מאפשר את איתורו המהיר בתיק הנשיאה בזכות צורתו האגרונומית שהותאמה לכף היד, תוך סיכוי אפסי לריסוס גז פלפל עצמי, מאחר והאקדח פלפל מצויד בנצרה בטיחותית הנוחה לשימוש ומשמיעה צליל מעבר מצב. טווח – הטווח האפקטיבי של התרסיס באקדח הפלפל כפול מבקבוקון סטנדרטי, בזכות פיתוח מיכלי גז פלפל בטכנולוגיה חדשנית. נטרול – לאקדח פיקו קנה המוטה לריסוס ישיר של פני התוקף, ממרחק של 3 מטרים. יעילות – עם פטנט התזה ייחודי המרסס סילון גז פלפל בתפזורת ערפל ללא צורך בכיוון מדויק איכות – גז הפלפל של חברת Sabre Red האמריקאית, נחשב מהטובים בעולם, משבית את התוקף למשך 20 עד 40 דקות צורה – בזכות מבנהו המיוחד ניתן לאתרו בתיק, במהירות. איתור מהיר של תרסיס ההגנה חשוב ביותר במקרה חירום אחיזה – אחיזתו של אקדח הפלפל יציבה ונוחה בכף היד, שחרור מהיר של הנצרה מאפשר פעולה פשוטה בזמן אמת
האם נדרש אימון להשתמש בפיקו?
רצוי לרכוש לפחות מיכל אימונים אחד כדי להתאמן ולרכוש ניסיון לבצע פעולה פשוטה בזמן סכנה, מיכלי האימון נרכשים בנפרד ומכילים תמיסת נוזל דמוי מים.
למה לא טייזר?
השימוש בטייזר, שוקר חשמלי אסור במדינת ישראל לאזרחים ומוגבל לרשויות החוק בלבד. שימוש בטייזר/ שוקר חשמלי מחייב מגע ישיר עם התוקף בשימוש בפיקו ניתן לנטרל את התוקף כבר ממרחק ביטחון, שימוש בטייזר / שוקר חשמלי עלול להיות קטלני לחלק מהאוכלוסייה !
למה אין פיקו בצבע שחור?
אסור לפי חוק למכור או לשאת אקדח או רובה הדומה לנשק אמיתי ובצבע שחור. ​ לפי החוק בארץ כל אקדח או רובה הדומה לכלי נשק אמיתי אסור ביבוא, יצור, אחזקה ושיווק. אקדח גז הדומה בצורתו לכלי נשק אמיתי אסור על פי חוק התקנים הישראלי. לכן ניתן למצוא את אקדח הפלפל של פיקו רק בצבעים: כחול, צהוב, ורוד ולבן.
האם מותר לטוס לחו"ל עם פיקו?
לא, על פי הנחיית רשות שדות התעופה, אין להעלות מיכלי לחץ לטיסות נוסעים. בנוסף, במעבר יבשתי או ימי יש לבדוק את החוקים לנשיאת אמצעי ההגנה בארץ היעד.
איך להתנהג בשגרה?
כיצד להימנע ממצבים לא נעימים ולהגן על עצמינו ועל משפחתנו אם לא עלינו, נקלענו למצב סכנה? להלן מידע ומספר עצות אשר עשויות לעזור: מניעה המטרה: להרגיש בטוחים ולהימנע מלהיכנס למצב מצוקה תמיד כדאי שמישהו ידע היכן אתם נמצאים ולאן אתם הולכים, פרטו את מסלולכם ושעה צפויה להגעה ליעד. השתדלו להימנע ממקומות הידועים כמועדים לפורענות ו/או מקומות חשוכים ומבודדים כחניונים בקומות תחתונות ללא עמדת שומר נגישה. כל מקום בו אין אדם בטווח שמיעה/ראיה אשר יחוש או יזעיק עזרה הינו מסוכן ועדיף להימנע ממנו. הקפידו לתכנן את מסלול ההליכה שלכם מראש ובמידת הצורך עברו בזהירות למדרכה/רחוב מקביל במסלול ההליכה כך שתהיו באזור מואר והומה אדם ככל שניתן. הקורבן הפוטנציאלי ​המטרה: הכרת מאפייני הקורבן הפוטנציאלי תוקף בוחן את הקהל ומאתר מאפיינים אשר יקלו עליו לבצע את זממו מבלי להיתפס או להינזק. תוקף יעדיף מטרה בודדת, לא חמושה, קטנת מידות לעומתו, קלה ונוחה להשתלטות. יתרון ההפתעה מוצב לטובת התוקף אשר יבחר במועד היסח הדעת של המטרה כגון: בעת שימוש במכשיר סלולרי, קריאה, האזנה למוסיקה באמצעות אוזניות, חיפוש חפץ בתיק וכל פעילות אחרת הבאה על חשבון תשומת לב וערנות למתרחש בסביבה. התוקף ימתין לרגע ולמקום בו רוב התנאים משחקים לטובתו כך שיפתיע ברגע החולשה, ישתלט על המטרה ויעביר אותה במהירות לאתר אחר בו הסיכויים שיראה וייתפס- קטנים אף יותר. אתם חשים בסכנה? החזיקו אתlפיקו בכף היד, ניתן להסתיר את כף היד בתוך תיק או כיס במצב “מאובטח“. הפגנת ביטחון תוקף טיפוסי מחפש מטרה המשדרת חולשה וחוסר אונים. תוקף יזהה שפת גוף המשדרת חוסר ביטחון עצמי, עצב, דיכאון, פחד, התנהגות או מראה המעידים על שיכרות. לכן, יש להקפיד על ערנות, להביט מסביב בגובה העיניים ולא להשפיל מבט. הליכה בראש מורם וגאה, שידור נינוחות, יציבות וביטחון עצמי – מרחיקה תוקפים.
ראיתי שיש מספר שמות על המוצר: ליידי גין, HND, רוגר, מה כל השמות אלה?
אלה שמות מסחריים של אותו מוצר בדיוק, המשווקים ברחבי העולם בשמות שונים כמו “ליידי ג’ין” בארה”ב. פיקו הוא המשווק הבלעדי בארץ של היצרן HND. לגבי הצבעים: בישראל אסור בהחלט לשווק ולהחזיק באקדח שחור ללא רישיון , ולכן פיקו הוא “ציבעוני” כחול צהוב ורוד ולבן… החוק מחמיר במיוחד עם חנויות המוכרים אקדח פלפל שחור. לקוחות רבים נושאים אקדח פלפל שחור, ואינם יודעים שהם עוברים על החוק. דבר נוסף וחשוב ביותר , בארוע בו נשלף אקדח פלפל שחור, במיוחד במקום חשוך, למשטרה זה נראה כמו כל אקדח נשק חם, דבר העלול להביא, חלילה לתגובה בהתאם

הפעלת המוצר

האם יכול להילחץ לי בטעות?
לפיקו ניצרת בטיחות משולבת במגן ניצרה המונעת אפשרות של התזה בשוגג, אפשר לשים בתיק ללא חשש.
כיצד מומלץ לפעול בעת סכנה?
1.טרום פעולה: חשוד מתקרב אליכם? אתם חשים בסכנה? החזיקו את פיקו בכף היד, ניתן להסתיר את כף היד בתוך תיק/ כיס במצב “מאובטח”. אמרו לחשוד בקול רם וברור “תתרחק – אני חמוש/ה!!” מטרה צועקת ונאבקת – מושכת תשומת לב וגורמת להרתעת התוקף. התוקף יבין מהר מאוד שהמאבק ייקח זמן וימשוך תשומת לב. השאיפה היא להרתיע ולגרום לתוקף להבין שהמטרה שהוא זיהה כקורבן תצעק ותאבק בו, עליו להבין שלא כדאי לו להסתכן בנזק, בפגיעה ובכאב שייגרמו לו כתוצאה מכך. 2. פעולה: החשוד ממשיך להתקרב אליכם וכוונותיו לתקיפתכם ברורות – הוציאו את פיקו והעבירו את הנצרה למצב “פעולה”. התוקף קרוב אליכם פחות מ- 2.5 מטרים ואין לכם ספק לגבי כוונותיו לפגיעה בכם, השתמשו בתרסיס פלפל פיקו עד להשבתה מוחלטת של התוקף – אחזו את המוצר בידכם, פשטו ידכם קדימה ככל שניתן והרחיקו את המוצר מהגוף. כוונו את המוצר אל המטרה בכינון ישיר. לחצו על הניצרה בצד ימין, עם הלחיצה הצד המצוין ב-S יבלוט ויוגבה. לחצו על ההדק על מנת לרסס את גז הפלפל – כוונו ורססו אל עבר פלג גוף עליון כאשר המטרה היא הראש ובעיקר העיניים – מומלץ ללחוץ על ההדק למשך שתי שניות ולחזור על הפעולה תוך תיקון הכיוון בין לחיצה ללחיצה עד להשבתה מוחלטת של התוקף. יש לצעוק לעזרה בתחילת האירוע ובמהלכו בסיום, העבירו את המוצר חזרה למצב מאובטח (במצב מאובטח צד S לחוץ). שימו לב: ניתן להעביר את הניצרה למצב מאובטח “S” רק כשההדק מוסט קדימה. התרחקו במהירות ממקום האירוע לסביבה בטוחה, פנו למוקד 100 וספקו תיאור של האירוע והתוקף ליומנאי להמשך טיפול ע”י המשטרה. 3. לאחר פעולה: התרחקו במהירות ממקום האירוע לסביבה בטוחה, פנו למוקד 100 וספקו תיאור של האירוע והתוקף ליומנאי להמשך טיפול ע”י המשטרה.

תרסיס הפלפל

האם תרסיס הפלפל קטלני והתוקף עלול להיהרג?
תרכובת תרסיס פלפל מכילה רכיבים טבעיים בלבד, גז פלפל אינו קטלני. בריסוס על פניו של התוקף ינוטרל למשך 30 דקות, ללא נזק ארוך טווח.
איזה חברה מייצרת את גז הפלפל?
את גז הפלפל מייצרת חברת סייבר רד האמריקאית, אנו משתמשים באותו התרסיס המשמש מאות כוחות שיטור בעולם , החל ממשטרת ניו יורק, FBI ועד משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ומשרד הביטחון
לאיזה מרחק מגיע גז הפלפל?
סילון גז הפלפל מגיע למרחק של עד 3 מטרים, ומנטרל את התוקף לפחות ל-20 עד 40 דקות. גז הפלפל אינו קטלני.
מהו אורך החיים של מיכל תרסיס הפלפל?
החל מ-3 חודשים עד 4 שנים, אורך חיי המיכל תלוי בתאריך יצור המיכל והתאריך בו נרכש ,תאריך התפוגה רשום על גבי המיכל. אנו ממליצים להחליף מיכל שפג תוקפו.
מה קורה לתוקף כאשר גז הפלפל פוגע בפניו?
התזת גז פלפל גורמת לתוקף לעצום מיד את עיניו עם תחושת צריבה מאוד חזקה בעיניים, קשיי נשימה, גודש באף, שיעול חזק, השפעות אלה נמשכות כחצי שעה לאחר התזה בודדת אך תופעות הלוואי הקלות יותר עלולות להימשך גם שעות.
איך לא אתיז על עצמי?
קיימת ניצרת בטיחות המונעת התזה בשוגג.
מה לעשות במקרה של מגע עם העיניים בטעות?
יש להסיר עדשות מגע, אין לשפשף את העיניים, יש להרטיב את הפנים בתמיסת מים וסבון, לתת לחומר להתאדות, במקרה הצורך פנו מיד לטיפול רפואי והביאו אתכם את מיכל גז הפלפל.
מה יש בתוך המיכל תרסיס הפלפל של סייבר רד?
תכולה: 1.33% קפסאיצין, חומר פעיל: מכיל 10% חומר פעיל OC עוצמה: 2 מיליון בסולם סקובייל גז סניקה: HFC 134a משקל: 22 גרם תאריך תפוגה: מצוין על המיכל, בדרך כלל בין 3-4 שנים
אין לי ניסיון עם הכלים האלה, מה עושים?
פיקו תוכנן במיוחד לאנשים חסרי ניסיון קודם בשימוש באמצעי הגנה, הוא פשוט להפעלה, ואינטואיטיבי

פירוק והרכבה

כיצד מוציאים את הקנה? סרטון הרכבה
לחצו קלות על לחצן החלפת המיכל (ממוקם מתחת לקנה). המשיכו ללחוץ על לחצן החלפת המיכל, וסובבו את הקנה עם כיוון השעון ,החליקו את הקנה החוצה והרפו מלחצן החלפת מיכל
כיצד מכניסים את מיכל תרסיס הפלפל קנה?
אחזו בקנה כך שהוא מופנה כלפי מטה ,החליקו את מיכל תרסיס פלפל לתוך הקנה כך שהחלק עם הצינורית יוכנס תחילה. חשוב: לפני הכנסת הקנה עם המיכל למוצר – יש לוודא שההדק מוטה קדימה. במידה וההדק מוסט אחורה יש לבצע את הפעולה הבאה לפני הכנסת המיכל : העבירו את הניצרה למצב הפעלה ( הניצרה בצד שמאל S בולטת) הסיטו את ההדק קדימה העבירו את הניצרה חזרה למצב מאובטח ( הניצרה בצד שמאל ,S לחוצה פנימה) הכנסת הקנה עם המיכל למוצר שההדק מוטה קדימה החליקו את הקנה לגוף עד שבליטת הנעילה בקנה תיגע בלחצן החלפת המיכל,ליחצו וסובבו אותו קלות נגד כיוון השעון עד לנעילתו, ישמע צליל נעילה (“קליק”)
אין לי ניסיון עם הכלים האלה, מה עושים?
פיקו תוכנן במיוחד לאנשים חסרי ניסיון קודם בשימוש באמצעי הגנה, הוא פשוט להפעלה, ואינטואיטיבי

אחריות ומדיניות החזרים

אחריות לכל החיים
לפיקו אחריות לכל החיים על מנגנון ההפעלה בשימוש סביר, מותנה בהוכחת רכישה, האחריות לא מכסה את מיכל תרסיס הפלפל חד פעמי ותרסיס האימונים. האחריות למוצר פיקו, ניתנת לכל החיים, האחריות למוצר מכסה פגמים מהותיים בגוף המוצר ו/או פעולתו אשר נגרמו על ידי החברה. אחריות החברה לא תחול במקרים בהם הפגם במוצר נגרם כתוצאה מהפעלה שגויה, תחזוקה שגויה, הוספת חלקים שלא סופקו ע”י החברה עם המוצר, אובדן חלקים, תאונה, הזנחה של המוצר, חשיפת המוצר לאור שמש ישיר ובשונה מהוראות החברה, או שבוצע טיפול ו/או תיקון כלשהו למוצר על ידי גורם שאינו החברה או מורשה מטעמה.
האם אפשר לבטל עסקה לאחר רכישה?
כן, ניתן לבטל את העסקה על ידי פניה לשירות הלקוחות של החברה במייל info@piko.co.il ,to עדיין לא חלפו, 14 יום מתאריך קניית המוצר ,ביטול העסקה יכנס לתוקפו לאחר קבלת מייל חוזר מהחברה על אישור ביטול עסקה.
מהי מדיניות ההחזרים?
במקרה של ביטול העסקה, תחזיר החברה ללקוח את הסכום ששולם על ידו עבור המוצר בניכוי דמי ביטול בשיעור של 5% מסכום העסקה או 100 ש”ח לפי הנמוך מבניהם. אם ביטול העסקה יתבצע לאחר שהלקוח כבר קיבל את המוצר לרשותו, הלקוח יישא בעלות משלוח המוצר חזרה לחברה, זאת בנוסף לדמי הביטול. על מנת להבטיח שהמוצר לא ייפגם או יישבר בעת שילוחו חזרה לחברה, יש לארוז אותו באריזתו המקורית בצירוף החשבונית המקורית. בנוסף, אנו ממליצים לשלוח את המוצר באמצעות גוף המאפשר מעקב אחר מיקומו של המוצר בעת השילוח וכן לרכוש כיסוי ביטוחי למקרה שיגרם נזק למוצר בעת השילוח. החברה לא תטפל בהחזרת מוצרים שנרכשו באמצעות מקור אחר.
האם צריך לשמור על החשבונית או הקבלה?
כן, האחריות תקפה רק לגבי לקוח המחזיק בידיו הוכחת קנייה מקורית ורק אם הרכישה נעשתה באמצעות החנות הווירטואלית באתר. החברה שומרת לעצמה את הזכות לדרוש מהלקוח להוכיח כי הינו הרוכש המקורי של המוצר. הסעד הבלעדי לכל מוצר פגום המכוסה במסגרת האחריות מוגבל להחלפה של המוצר הפגום. החבות הכוללת של החברה ביחס לכל מוצר פגום לא תעלה בשום מקרה על מחיר הרכישה של המוצר הפגום.

פרטים טכניים

מה גודלו של פיקו וממה הוא עשוי?
אורך: 10.9 ס”מ, רוחב: 4.1 ס”מ, גובה: 7 ס”מ משקל 65 גרם כולל מיכל גז פלפל טווח ריסוס (מיכל מלא) עד 3 מטר. פיקו מיוצר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום הפלסטיקה פוליקרבונט בהזרקת לחץ.

רישיונות ואישורים

האם צריך רישיון לאקדח כדי לשאת פיקו?
לא. אין צורך ברישיון, אנו מציידים את לקוחותינו באישור מהמשטרה שניתן לשאת את פיקו ללא צורך ברישיון.התחבר

איפוס סיסמה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.