אמצעים להגנה עצמית: אקדח פלפל

אין זה סוד שבמדינת ישראל, רמת האיומים היא גבוהה מאוד ביחס למדינות מערביות אחרות. לצערנו אנחנו מתמודדים עם מצב ביטחוני לא פשוט שמחייב אותנו במשנה זהירות וכן מאלץ אותנו לחשוב לא פעם על רכישה ושימוש באמצעים להגנה עצמית.

אומנם בסיטואציות מסוימות, כפי שאנחנו יודעים מההיסטוריה ומהווה, לא תמיד יש לנו זמן לחשוב על שימוש באותם אמצעים, לא תמיד אנחנו מספיק מהירים בשביל להוציא את האמצעים האלה מהכיס או מהתיק, אך אם אנחנו מאומנים מספיק טוב, אז אין ספק שהם יכולים לעזור לנו.

ישראלים רבים, לטוב ולרע, מסתמכים על כך שבכל מקום אליו הם הולכים, יש גורמי ביטחון שאמונים על הגנתם. החל מחיילים, שוטרים, ואפילו מאבטחים. בסופו של יום, לגורמים אלו יש את הידע ואת הכלים המקצועיים כיצד להתמודד עם איומים ביטחוניים שונים. במקרים רבים, אכן אותם גורמים עשו את עבודתם לפני שאזרחים הספיקו להוציא אמצעים להגנה עצמית מהכיס או מהתיק ולהשתמש בהם.

אך צריך לזכור, לא בכל מקום ולא בכל זמן יש חיילים וגורמים אחרים שיכולים לשמור על ביטחוננו, יתרה מזו, הרבה פעמים, עצם זה שהגורם אשר מבקש להתקיף, רואה שיש לאנשים אמצעים להגנה עצמית, אז הוא פשוט מורתע ומוותר על הניסיון שלו. כמו כן, במקרים מסוימים, גם אחרי תגובת החיילים ואנשי המקצוע, יש צורך להפעיל אמצעים נוספים, ואז אזרחים יכולים להיכנס עם אותם כלים להגנה עצמית, כמו למשל אקדח פלפל.

אילו אמצעים להגנה עצמית יכולים לעזור במקרה של תקיפה

ישנם מספר אמצעים להגנה עצמית אשר יכולים לעזור במקרה של תקיפה, בין אם מדובר בתקיפה על רקע לאומני או תקיפה על רקע אחר. חשוב להדגיש, אותם אמצעים יכולים לשמש לצרכים שונים, ולכן לא צריך לחשוב על רכישתם רק כשישנה מתיחות ביטחונית או תקופה של איומים מתגברים.

האמצעים השונים יכולים לעזור גם במקרה של איומים פנימיים, למשל, הם יכולים לעזור לנשים כשהן יוצאות למקומות שונים, בעיקר בשעות הלילה, והם יכולים לעזור לגברים כשהם מגיעים לאזורים מסוכנים שאינם חשים בו בטוחים. לפעמים עצם הידיעה שיש אמצעי כזה בתיק או בכיס, כבר מחזיר את תחושת הביטחון.

כאמור, הדוגמא הבולטת ביותר לאמצעים להגנה עצמית הוא אקדח המכיל תרסיס גז פלפל, אשר ניתן לרסס אותו על העיניים ולמנוע מהתוקף להמשיך בניסיון התקיפה שלו. תרסיס פלפל דמוי אקדח, ששוקל 65 גרם בלבד, ולכן קל מאוד לשאת אותו בכיס או בתיק. חשוב להקפיד על כך שהוא יהיה פשוט להפעלה, נוח לשימוש, ולהסתיר אותו במקום שקל לגשת עליו.

דוגמא דומה זה אקדח גז מדמיע, שמשמש כמו אקדח גז פלפל, גם נשים וגם גברים, הוא דומה באופן הפעולה שלו, אך הוא כולל, כאמור, גז מדמיע, ולא גז פלפל.

התחבר

איפוס סיסמה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.